Өзін-өзі бағалау - Е.Орымбетов атындағы орта мектеп http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/ ru Өзін-өзі бағалау - Е.Орымбетов атындағы орта мектеп DataLife Engine Жас мамандардың өзара іс тәжірибе алмасуы http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/286-zhas-mamandardy-zara-s-tzhribe-almasuy.html http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/286-zhas-mamandardy-zara-s-tzhribe-almasuy.html ]]> Калыкова Айнұр математика пән мұғалімі 7 г сынып оқушыларымен «Өрнектерді тепе-тең түрлендіру»  тақырыбында ашық сабақ өткізді.

Күні:  20.10.2023    

 Пәні: Алгебра

Сабақтың мақсаты: 

Өрнектерді тепе-тең түрлендіру ережелерін пайдаланып,оларды қолдана алуы. 

Түрлі тапсырмалар арқылы оқушы білімін тиянақтау, тақырып туралы түсініктерін кеңейтуСабақтың әдісі: жеке және топтық жұмыс, ойындық оқыту технологиясы.

Көрнекілігі: интербелсенді тақта, үлестірме карточкалар, смарт сағаты.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру. Әр елдің амандасу салтын жасау.
  2. Ой қозғау сұрақтары. Өткен тақырыпты еске түсіру.
  3. Үй жұмысын «Сәйкестендіру» тапсырмасы арқылы тексеру. Спиннер ойыны арқылы тақтаға шығатын оқушыларды анықтау.
  4. «Білім көзі кітапта» дегендей оқулықпен жұмыс жасау. Жеке жұмыс. 
  5. Топпен жұмыс жасау. «Математикалық банкир» ойыны  
  6. Сергіту сәті. «Нейро жаттығулары»
  7. Топтық жұмыс Домино ойынын ойнау
  8. Кері байланыс. 
  9. Үйге тапсырма оқушылардың ерекшеліктерін ескере отырып, уақытты дұрыс пайдалануға негізделіп беріледі.

Қорытынды

Оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттері ескеріліп, сабақтың әр кезеңінде қызығушылығын ояту мақсатында сабақ жоспары құрылды. Әр оқушының тақырыпты толыққанды меңгеруге нақты көңіл бөлінді.Өрнектерді тепе-тең түрлендірутақырыбына есептер шығару кезінде жалықтырмас үшін, қызығушылығын арттыру барысында сабақтың әр кезеңінде әр түрлі - әдіс тәсілдермен, ойындар өткізілді. Осы математикалық әдіс-тәсілдердің көмегімен өз бетінше білім алу қабілеттерін дамытуға үйрету болып табылды. Алға қойған мақсаттың әр кезеңдері, бір – бірімен байланысып, жүйелі қорытындыланып өз уақытында өтті. Сабақтың әрбір кезеңдерінен өткен сайын оқушылар тапсырмаларға тез, дұрыс жауап беруге тырысып ұйымшылдыққа тәрбиеленді,  белсенділіктері, қызығушылықтары артты. Сабақ бойы оқушылар берілген тапсырманы орындауда белсенділік көрсетті. Математикалық банкир ойыны, домино әдісі, сәйкестендіру тапсырмасы сияқты тапсырмалар өз шешуін тапты. Жоспарлап келген жұмыс түрлері толығымен іске асты, ендеше мақсатыма жеттім деп ойлаймын.

Ұсынылған пікірлер:Сергіту сәтінде барлық оқушылар қамтылатындай жағдай жасау. Бағалаудың тиімді түрлерін қарастыру.

Кудайберген Айдана ағылшын тілі пән мұғалімі 5 ә сынып оқушыларымен ашық сабақ өткізді.

Күні:24.10.2023

Пәні: Ағылшын тілі 

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.5.8.1  spell mosthigh-frequency words accurately for a limitedrange of generaltopics

5.6.1.1  useappropriatedegree of comparisondescribing people on a limitedrange of familiargeneral and curriculartopics

5.4.3.1 understand the detail of an argument on a limitedrange of familiargeneral and curriculartopics

Оқушылардың сабақ барысындағы жеткізген жетістіктеріі:

-Оқушылар жиі кездесетін сөздердің дұрыс айтуын үйренді

-Адамдарды сипаттау кезінде тиісті салыстыру фразаларды үйренді

-Суреттегі адамдарды сипаттап айта алды 

-Мәтін бойынша тапсырманы орындай алды 

Жас маманға ұсыныстар:

 








 
 -сабақтың бастапқы кезеңін дұрыс ұйымдастыру 

    Райханова Жұлдыз қазақ тілі мен әдебиеті пән мұғалімі 7 г сынып оқушыларымен ашық сабақ өткізді.

Күні:12.10.2023

Сыныбы:7 «Г»

Пәні:Қазақ әдебиеті

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:7. 1. 1. 1 әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау.7. 1. 3. 1 көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау;

Оқушылардың сабақ барысындағы жеткізген жетістіктеріі:

-Оқушылар шығарманы сюжеттің құрамдас бөліктеріне бөліп талдау алды.

-Көркемдегіш құралдарды мәтіннен тауып,өз ойын дәлелмен жеткізе алды

-Көркем шығармадағы кейікерлерге жасалу типтеріне қарай талдау жасай алды

-Шығармадағы салт-дәстүрлерді тауып,оны қазіргі таңдағы өмірмен байланыстыра талдау жасады

-Әр сөздерін дәлелмен сөйлей білді

Жас маманға ұсыныстар:

-Бағалау барысында нақтылыққа бет бұру

-Жұптық жұмысты қолға алу

Қорытынды: Жас мамандардың  өзара іс-тәжірибе алмасуын ұйымдастыру. Үздік сабақтарды баспа бетіне шығару.

2023-2024 оқу жылындағы атқарылған жұмыстардың қорытындысы бойынша төмендегі :

S (Strengths)- күшті жақтары:  

  • Оқушылардың білім сапасы және жылдан –жылға   көтерілуде.
  • Мұғалімдер арасында өткізілген аудандық, облыстық   байқауға қатысып, жүлделі орындарды иелену көрсеткіші  жақсаруда.
  • Дарынды оқушылармен жұмыс дұрыс жолға қойылған. Пән олимпиадалары , түрлі байқауларға қатысушылар қатары көбейді.
  • Ұстаздардың оқыту платформаларында жұмыс істеу құзіреттіліктері артты.

W(Weaknesses) - Әлсіз жақтары

  • Мұғалімдердің  дарынды оқушыларға, олимпиада резервтерін дайындауға салғырт қараулары;
  • Пән мұғалімдерінің тілді оқытуда заманауи әдіс-тәсілдерді  меңгере алмауы;
  • Сабақты зерттеу және іс әрекетті зерттеу жұмыстарының жүйелі түрде жүзеге аспауы, оның білім сапасына әсер етпеуі

O (Opportunities)- мүмкіндіктері

  • Инновациялық жұмысты жандандыру
  • Оқытудың интерактивті, жаңаша әдістермен жұмыс дағдыларын және оларды кәсіби қызметте пайдалану мүмкіндігіне ие болу
  • Электронды оқулықтар құру
  • Желілік қауымдастық жұмысы арқылы педагогтардың кәсіби білімдерін жетілдіру
  • Төмен сапа көрсетіп отырған  пәндері бойынша іс әрекетті зерттеу жұмыстарын жүргізу.


2024  жылға оқыту мен оқу үдерісінде мұғалімдердің кәсіби шеберлігін сапалы білімге бағыттауға арналған міндеттерді қабылдады: 

1. Сабаққа SMART мақсат қоя отырып, нәтижеге бағытталған білім беру;

2. Мұғалімдердің кәсіби құзіреттілігін дамыту  бойынша мұғалімдердің кәсіби курстардан өтуін 100% қамтамасыз ету;

3. Педагогтардың тәжірибесін тарату, өз білімін көтеру жұмыстарын жандандыру;

4. Авторлық бағдарламалар, ғылыми жұмыстармен айналысуға жағдай жасау;

5. Оқытудың ақпараттық   әдістерін сабақта тиімді пайдалану;

6. «Дарын» сайтына тіркелу, талантты балалармен жұмысты жандандыру.

7.  PISA,TIMSS -халықаралық зерттеу жұмыстарына дайындық жүргізу, жаратылыстану пәндерінің оқытылуын  жетілдіру;

8. Жас мамандар мен тәлімгерлік жұмысты жандандыру;

9. Оқушы үнін тыңдау, оқушылардың қажеттілігін ескеріп жұмыстар жүргізу;

]]>
admin Thu, 06 Jun 2024 13:19:18 +0600
Жас мамандармен жүргізілген жұмыстың есебі http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/285-zhas-mamandarmen-zhrgzlgen-zhmysty-eseb.html http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/285-zhas-mamandarmen-zhrgzlgen-zhmysty-eseb.html ]]> Педагогикалық тандем  жұмысын ұйымдастыру

Әдістемелік жәрмеңке жұмысы келесі бағыттар бойынша өткізіледі:

  • Оқу үрдісі (сабақ барысы)
  • Оқу-тәрбие үрдісі (тәрбие бағытындағы жұмыс)
  • Сыныптан тыс шаралар
          Қатысушылар ұсынылған бағыттар бойыншабір бағытты таңдап,келесі жұмыс түрлерін ұсынуға болады: ықшам сабақ,шағын тренинг, шебер-класс, ортақ жұмыс жүйесінің таныстырылымы, ортақ проект, т.б.өздері таңдайды. Жұмыс регламенті 10 минут. 
Бағалау критерийлері:
  • тәлімгер мен жас маманның бірлескен  (жұптасқан) жұмыс барысы;
  • өзектілігі, жаңашылдығы;
  • белсенді оқыту әдістерін қолдану;
  • аудиторияның назарын бірден өзіне аудара алу шеберлігі;
  • жүйелілігі мен бірізділігі;
  • тәрбие аспектісінің ерекшелігі;
  • тіл мәдениетіне қойылатын талаптардың сақталуы;
  • теориялық білімділігі.
   Төмендегі шығармашылық топ мүшелері әділқазылар алқасы болып тағайындалды. 
    Жоғарыда көрсетілген бағалау критерийлері бойынша  бағалап, қорытындысын шығарды.
Құдайбергенова Айдана - І орын 
Нурғожаева Биғайша – ІІ орын
Жармағанбетова Мақпал – ІІ орын
Амангелді Темірлан – ІІІ орын

     2023-2024 оқу жылының 19-29  ақпан күндері жас мамандардың онкүндігі ұйымдастырылды. Биыл оқу жылында мектебімізде 14 жас маман жұмыс жасайды. Жас мамандар өздерінің ашық сабақтарын жоспар бойынша өткізді.                 

    13.02.2024 күні Құдайберген Айдана ағылшын тілі пән мұғалімі 5 ә сынып оқушыларымен «The Peart of  Kazahstan»   тақырыбында ашық сабақ өткізді. Психологиялық ахуал тудырды. Оқушыларды топтарға біріктіріп, үй жұмысы тексерілді. Жаңа тақырып бойынша жаңа сөздермен таныстырды. Сабақта оқушылар 5 тапсырма орындады. Әр тапсырмаға дескриптор берілді. Бағалау 10 балдық жүйе бойынша жүргізілді. 

13.02.2024 күні Тұрап Бекболат физика пән мұғалімі 9 ә сынып оқушыларымен «Математикалық және серіппелі маятниктердің тербелістері» тақырыбында ашық сабақ   өткізілді. Жаңа сабақ видео көрсетіліп, жаңа сабақ түсіндірілді. Жұптық жұмыс беріліп, есептер шығарды. Жаңа тақырып бойынша тсет тапсырмасы берілді. Кері байланыс жүргізілді. Қорытынды: есептер шығаруға уақыт жеткіліксіз болды. Тапсырма бойынша берілген балл саны 10-ға жетпеді. Жаңа тақырыпты түсіндіруге көп уақыт бөлінді.

     14.02.2024 күні Нурғожаев Биғайша орыс тілі мен әдебиеті пән мұғалімі  8 б сынып оқушыларымен «Янка Мавр. Сын воды» тақырыбында ашық сабақ өткізді. Үй жұмысы тексерілді. Жаңа тақырып бойынша мәтінді мұғалім өзі оқып таныстырып шықты. Мәтінді оқушыларға тізбектеп қайта оқытты. Мәтін бойынша «Жуан,жіңішке» сұрақтарға жауап берді. Сұрақтарға жауап беріп, кейіпкерлерге мінездеме берді. Қорытынды: сабақта оқушылардың белсенділігі төмен болды. Тапсырмаға дескриптор берілмеді. Бағалау аяқсыз қалды. Сабақта көрнекілітер, тиімді әдіс-тәсілдер қолданылмады.        15.02.2024 күні Самандаров Бекзат ағылшын пән мұғалімі 4 б сынып оқушыларымен «Unit  revision»   тақырыбындағы сабағының қорытындысы. Үй жұмысы тексерілді. Болымды, болымсыз етістіктерді қайталап өтті. Жазбаша тапсырмалар орындалды. «Әуе шары» әдісі арқылы бағалау  жүргізілетінін айтып өтті. Қорытынды: тақтадағы оқушылардың қателерін түзету, тиімді әдіс –тәсілдерді қолдану, тапсырмаларды түрлендіру, балл саны 10-ға жетпеді, өз бетінше  орындап отырған оқушыларды бағалап отыру.

15.02.2024 күні Бекболат Ақерке ағылшын тілі пән мұғалімі 4 а сынып оқушыларымен «Healthy bodies 1» тақырыбындағы ашық сабақ өткізді. Үй жұмысы бойынша сөздерді орындарына қойды. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылды. Жаңылтпаш оқыту арқылы жаңа сөздерді жаттады. Сабақта оқушыларға пайдалы,пайдасыз тағамдар туралы берілді. Қорытынды: сабақта жас маман тиімді әдіс – тәсілдерді қолдана білді. Бағалалау жүргізілді. Тақтадағы жаңа сөздерді үлкен қағазға шғару керек еді. 

   15.02.2024 күні Райханова Жұлдыз қазақ тілі мен әдебиеті пән мұғалімі 7 г сынып оқушыларымен «Қасым Қайсенов «Жау тылындағы бала» тақырыбындағы ашық сабағы. Оқушылармен психологиялық ахуал тудырды. «Спиннер» әдісі арқылы шығарманың мазмұны бойынша берілген сұрақтарға жауап берілді. «Авторға хат» әдісі арқылы «Егер мен автор болсам шығарманы қалай аяқтар едім?»  тақырыпта хат жазды. Венн диограммасы жүргізілді. Қазіргі уақыттағы балалар мен Ұлы Отан соғысы уақытындағы балалардың ұқсастығы мен айырмашылығы туралы жазылды. «Зерде» әдісі арқылы кері байланыс және бағалау  жүргізілді. 

16.02.2024   күні Өмірзақ Айнұр қазақ тілі мен әдебиеті пән мұғалімі 8 а сынып оқушыларымен «М.Мақатаев. «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы» тақырыбында  ашық сабақ өткізді. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылды. Тапсырмалар топтық жұмыс ретінде берілді. Қорытынды: оқушылардың мәнерлеп оқу дағдыларын дамыту, әдебеттік теорияға кеңірек тоқталу. Жас ерекшелітеріне қарай тапсырмаларды түрлендіріп дебат ретінде алу ұсынылды. Берілген тапсырмалар топтық болғандықтан өте жеңіл болды. Оқушылардың білімі мұғалім тарапынан бағаланып отырды.       16.02.2024 күні Куспекова Айзада орыс тілі мен әдебиеті пән мұғалімі 4 б сынып оқушыларымен «Земля – наш общий дом» тақырыбында  ашық сабақ өткізді. Психологиялық ахуал тудырып, үй жұмысы сұралды. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылды. Сурет бойынша жаңа тақырып түсіндірілді. Оқушыларға ащщы су мен таза судың пайдасы туралы , неліктен таза су азайып бара жатқаны туралы толығырақ айту керек еді. Топтық жұмыста оқушылар тақырып бойынша жарнама құрастырды. Қорытынды: сабақта 5 тапсырма орындалды. Уақыт жетекіліксіз болды

                       Қорытынды: жоспар бойынша іс-шаралар толық өткізілді. Жас мамандардың ашық сабақтары бойынша өздеріне ұсыныстар айтылды. 


]]>
admin Wed, 05 Jun 2024 13:06:03 +0600
Жас мамандармен жүргізілген жұмыстың есебі http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/284-zhas-mamandarmen-zhrgzlgen-zhmysty-eseb.html http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/284-zhas-mamandarmen-zhrgzlgen-zhmysty-eseb.html ]]>

Жас мамандармен жүргізілген жұмыстың есебі

Жас маман: ИсаЖанар.   Өткізу күні: 16.10.2023 ж. Сынып: 7В

 Сабақтың тақырыбы: и. А. Бунин. "Жапырақтың түсуі". 

Қол жеткізілген оқу мақсаттары:

  •  Оқушылар өлеңнің сюжеттік желісін немесе көңіл-күйін анықтау арқылы үлкен прозалық және поэтикалық шығармалардың/фрагменттердің мазмұнын түсінді 
  • * Эмоционалды-түрлі-түсті лексиканы,терминдерді қамтитын сөздік қорын игерді. 
  • * Жеке әсерлер мен бақылаулар негізінде дәлелді мәлімдеме (сипаттау және/немесе баяндау элементтері бар пайымдау) жасады 
  • * Ақпаратты жалпыға белгілі, күнделікті біліммен байланыстыра отырып, тұтас және жария емес мәтіндердің негізгі және қосалқы ақпаратын түсінді. 
  • * Ақпаратты иллюстрациялар, сюжеттік суреттер, комикстер түрінде, АКТ-ны қолдана отырып ұсынды 

Жас маманға ұсыныстар: 

* "Эпитет" тақырыбына грамматикалық тапсырмалар қосыңыз; 

* Топта жұмыс істеу ережесін түсіндіріңіз.





















Жас маман: Нұрғожаева Б. Т . Өткізу күні:.18.10.23 ж Сынып: 5 Ә

 Сабақтың тақырыбы:

  Қол жеткізілген оқу мақсаттары: 

* Оқушылар өлеңнің сюжеттік желісін немесе көңіл-күйін анықтау арқылы үлкен прозалық және поэтикалық шығармалардың/фрагменттердің мазмұнын түсінді 

* Эмоционалды-түрлі-түсті лексиканы, терминдерді қамтитын сөздік қорын игерді

Жас маманға ұсыныстар:

 * Топта жұмыс істеу ережесін түсіндіріңіз.


2023-2024  оқу жылының 25 қаңтар күні жас маман мен тәлімгерлердің «Педагогикалық тандем» атты әдістемелік жәрмеңкесі ұйымдастырылды. 

«Педагогикалық тандем» әдістемелік жәрмеңкесіне  төмендегі жас мамандар қатысты.

  1. Жармағанбетова Мақпал – қазақ тілі мен әдебиеті пән мұғалімі;
  2. Құдайбергенова Айдана – ағылшын тілі пән мұғалімі;
    1. Амангелді Темірлан – тарих пән мұғалімі;
    2. Нұрғожаева Бигайша – орыс тілі мен әдебиеті пән мұғалімі.
  3. Педагогикалық тандем  жұмысын ұйымдастыру

    Әдістемелік жәрмеңке жұмысы келесі бағыттар бойынша өткізіледі:

    • Оқу үрдісі (сабақ барысы)
    • Оқу-тәрбие үрдісі (тәрбие бағытындағы жұмыс)
    • Сыныптан тыс шаралар
  4.           Қатысушылар ұсынылған бағыттар бойыншабір бағытты таңдап,келесі жұмыс түрлерін ұсынуға болады: ықшам сабақ,шағын тренинг, шебер-класс, ортақ жұмыс жүйесінің таныстырылымы, ортақ проект, т.б.өздері таңдайды. Жұмыс регламенті 10 минут. 
    Бағалау критерийлері:
    • тәлімгер мен жас маманның бірлескен  (жұптасқан) жұмыс барысы;
    • өзектілігі, жаңашылдығы;
    • белсенді оқыту әдістерін қолдану;
    • аудиторияның назарын бірден өзіне аудара алу шеберлігі;
    • жүйелілігі мен бірізділігі;
    • тәрбие аспектісінің ерекшелігі;
    • тіл мәдениетіне қойылатын талаптардың сақталуы;
    • теориялық білімділігі.
  5.    Төмендегі шығармашылық топ мүшелері әділқазылар алқасы болып тағайындалды. 
        Жоғарыда көрсетілген бағалау критерийлері бойынша  бағалап, қорытындысын шығарды.
    Құдайбергенова Айдана - І орын 
    Нурғожаева Биғайша – ІІ орын
    Жармағанбетова Мақпал – ІІ орын
    Амангелді Темірлан – ІІІ орын

         2023-2024 оқу жылының 19-29  ақпан күндері жас мамандардың онкүндігі ұйымдастырылды. Биыл оқу жылында мектебімізде 14 жас маман жұмыс жасайды. Жас мамандар өздерінің ашық сабақтарын жоспар бойынша өткізді.                 

         13.02.2024 күні Құдайберген Айдана ағылшын тілі пән мұғалімі 5 ә сынып оқушыларымен «The Peart of   Kazahstan»  тақырыбында ашық сабақ өткізді. Психологиялық ахуал тудырды. Оқушыларды топтарға біріктіріп, үй жұмысы тексерілді. Жаңа тақырып бойынша жаңа сөздермен таныстырды. Сабақта оқушылар 5 тапсырма орындады. Әр тапсырмаға дескриптор берілді. Бағалау 10 балдық жүйе бойынша жүргізілді. 

]]>
admin Wed, 05 Jun 2024 12:59:25 +0600
«Аптадан-аптаға айдары» бойынша қазан айындағы іс-тәжірибе алмасу қорытындысы 16.10.2023 күні бастауыш сынып мұғалімі Тлекеева Меруерт 4 г сынып оқушыларымен математика пәнінен «Пысықтау және қорытындылау» http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/283-aptadan-aptaa-ajdary-bojynsha-azan-ajynday-s-tzhribe-almasu-orytyndysy-16102023-kn-bastauysh-synyp-malm-tlekeeva-meruert-4-g-synyp-oushylarymen-matematika-pnnen-pysytau-zhne-orytyndylau.html http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/283-aptadan-aptaa-ajdary-bojynsha-azan-ajynday-s-tzhribe-almasu-orytyndysy-16102023-kn-bastauysh-synyp-malm-tlekeeva-meruert-4-g-synyp-oushylarymen-matematika-pnnen-pysytau-zhne-orytyndylau.html
]]>

«Аптадан-аптаға айдары» бойынша қазан айындағы  іс-тәжірибе алмасу  қорытындысы

16.10.2023 күні бастауыш сынып мұғалімі Тлекеева Меруерт 4 г сынып оқушыларымен математика пәнінен «Пысықтау және қорытындылау» тақырыбында сабақ өткізді. Сабақ бойынша ұсыныс пен пікірлер: Манекенова А.Н Сабақ мақсатқа бағытталған. Сабақ ұнады. Тапсырмалар көп болды .  А. Касенова Сабақ ұнады. Барлық тапсырмаларға дескриптор құрылған. Балалар қанша балл алғанын біліп отырды. Әдебиетпен байланыс болды. Г. Бизакова Сабақтың ұйымдастыру кезеңі, психологиялық ахуал туырды. Сабақ кезеңдері сақталды. Оқушы белсенділігі жақсы, пәнге қызығушылығын оята алды. Көрнекілік талапқа сай. Сабақта балдық жүйе жүрді. Г.Адилова Оқушылардың шапшаңдығы, бірлесе жұмыс жасағаны ұнады. Мұғалімнің өзін-өзі ұстауы ұнады.

17.10.2023 күні биология пәні  мұғалімі Хапсемет Айгерім  8 ә сынып оқушыларымен «Дәрумендер және олардың маңызы. Суда еритін және майда еритін дәрумендер. Дәрумендердің тәуліктік мөлшері» тақырыбында  сабақ өткізді. Сабақ бойынша ұсыныс пен пікірлер:  Бану Алимжанова:  Сабақтың құрылымы сақталды. Мұғалім тарапынан бағдар берілді,оқушылар тапсырмаларды орта деңгейде орындады. Сабақта оқушылар бірқалыпты,белседілік аса байқалмады. Жалпы сабақ барысында барлық кезеңдер бойынша әдістер жақсы ұйымдастырылған. Айнұр Болысбаева:  Сабақта пайдаланылған барлық әдіс-тәсілдер тапсырмаларды орындауда қызығушылықты арттырады екен. Сәтті таңдалған әдістердің бірі деп додокаэдр арқылы рефлексия жасау деп ойлаймын.                                                                                                                                                          Айнаш Рысдаулетова: Сабақта оқушыларға белсенділікті арттыру керек. Жазба жұмыстарын орындау мен ауызша жауап беруді салыстырғанда ауызша талдауда белсенділіктері басеңдеді. Сырым Архаров: Алдағы уақыттағы сабақтарда оқушыларға белсенділік таныту керек. Жалпы ұйымдастырылған әдістер ұнады.Асель Муслимова: Сабақ қызық өтті. Сабақта талдаған ақпараттар сабақ мақсатын ашты деп ойлаймын.

    17.10.2023 күні қазақтілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Жадағаева Ардақ Қуанышқызы 5«Ә» сыныбында әдебиет сабағынан «Асанқайғының жерге айтқан сыны» аңызы тақырыбында ашық сабақ өткізілді.  

    Ашық сабаққақатысқан мұғалімдер:   А.Н. Манекенова: Оқушылар тапсырмаларды қызығушылықпен орындады.Оқушының білімі 1-10 балдық жүйемен бағаланды. Бағалауға «Смайлик» бағалау әдісі қолданылды. Сабақ соңында құпия кейіпкер анықталып, бір оқушы сыйлықпен марапатталды. Сабақтың олқы тұстары да болды, ол уақыттапшылығы, себебі оқушылардың жылдамдығы баяу болды.  Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімдері М.Шеримова: Сабақты жоспарлау барысында сыныптың деңгейіне, оқушының жас ерекшеліктеріне қарай әртүрлі әдіс-тәсілдер мен тапсырмалар таңдалып, дескрипторлары құрылды. Таңдалып алынған әдіс-тәсілдер төмендегідей:

1. «Құпия кейіпкер»
2. «Ой сандық»
3. Мәтінмен жұмыс
4. «Дұрыс-бұрыс» әдісі.
5. «Смайлик» бағалау әдісі

 Қазақ тілі мен әдебиеті пән бірлестік жетекшісі С.Байтуова: «Құпия кейіпкер» әдісі ұнады. Информатика пәнінің мұғалімі Н.Калыкова: бағалау әдісінің тиімділігін ерекше атап кетті. 

     19.10.2023 күні бастауыш сынып мұғалімі А.Уразаева 4 б сынып оқушыларымен әдебиеттік оқу пәнінен «Уақыт – біздің құндылығымыз» тақырыбында ашық сабақ көрсетіп, іс-тәжірибесімен бөлісті. Директордың әдістеме жөніндегі орындасары Г.Т.Чонбаева : Уразаева Айгүл сабаққа кіріспе ретінде жыл мезгілдері мен адамның жас кезеңдерін көктем – балалық шақ, жаз – жастық шақ, күз – ересек кезең, қыс – қарттық деп байланыстырып, тақырыпты ашты. Бағалау парағымен таныстырды. Сабақ мақсатын айтып өтті. Кезең-кезеңімен өзіндік, жұптық, топтық жұмыстарды қамтыды. Әр тапсырманың сәйкесінше дескрипторын, балл санын айтып отырды. Танысатын шағарма мен авторды «Кинолента» әдісі арқылы көрсетті. Бұл әдісті қолдану барысында оқушылар ақын-жазушылардың шығармаларын жатқа айтты. Атап айтар болсақ: М.Мақатаевтың «Үш бақытым», Ы.Алтынсаринның «Кел, балалар, оқылық», т.б. шығармалар. А.Құнанбаевтың өмірбаянымен таныстырып, «Жасымда ғылым бар деп ескермедім» өлеңін алдымен өзі, содан соң оқушылар іштей және дауыстап тізбектей оқыды. Сергіті сәтінде «Поэзия минуты» әдісі қолданылды: М.Жұмабаевтың «Балалық шақ» өлеңін тыңдатты. Келесі шығарма А.Құнанбаевтың «Он бесінші қара сөзін» оқып беріп, есті адам мен есер адамның айырмашылығын түсіндірді. Оқушылар осы шығарма желісімен күн тәртібін жасау тапсырмасын топта орындады.  Сабақ соңында «Додокаэдр» әдісімен кері байланыс алып, оқушыларды бағалады. Ұсыныс: сабақтың жақсы өткенін атап өтті. Бастауыш сынып мұғалімі Тлекеева М.Н. уақытты тиімді пайдалану керек деген ұсыныс айтты.

  20.20.2023 күні бастауыш сынып мұғалімі Алимсеитова Орал 2 «А» сынып оқушыларымен әдебиеттік оқу пәнінен «Қысқа дайын бол» тақырыбында  ашық сабақ өткізді.  

       Сарапшы: Алимсеитова Орал Орыналиевна. Сабаққа мұғалімдер сонымен қатар жас мамандар қатысты.Сабақ жүйелі өтті.Ұстаздарға ұнағаны сабақтың тақырыбын оқушылардың өздері ашқандары және әр тапсырма әр түрлі әдіс тәсілдермен орындатылғандығы сонымен қатар пән арарлық байластығы ұнады.

Сабаққа қатысқан мұғалімдер: Бизакова Г.Абдикулова К, Байтуова А, Ажекеева А, Байдилдаева Л,Нурдавлетова Л,Мұздыбаева А.

Ұсыныс: Уақытты тиімді пайдалану.

         Ағылшын тілі пәні мұғалімі:Жуматай Гульдана

Ашық сабақ тақырыбы: Helping with housework

Пән: Ағылшын

Сынып:6В

Күні:16.10.23

Ашық сабаққа ұсыныс және пікірлер: Ағылшын тілі пәні бойынша 6в сынып оқушыларымен өткізілген “Helping with housework” тақырыбындағы ашық сабаққа барлығы 9 мұғалім қатысты. Сабақты мұғалімдер жақсы деңгейде бағалады. Қолданылған әдіс тәсілдерді жақсы деп пікір білдірді. 

Сонымен қатар ағылшын тілі пәні мұғалімі МО жетекшісі Коштаева Замира Аманқызы мәтінді аудармауға оқушыларға мәтінмен жұмыс істеуіне жағдай жасау керектігі туралы ұсыныс білдірді.

]]>
admin Wed, 05 Jun 2024 12:52:49 +0600
Мұғалімдердің іс –тәжірибесін облыс , аудан көлемінде таратылуы http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/282-malmderd-s-tzhribesn-oblys-audan-klemnde-taratyluy.html http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/282-malmderd-s-tzhribesn-oblys-audan-klemnde-taratyluy.html ]]> Мұғалімдердің іс –тәжірибесін облыс , аудан   көлемінде таратылуы


  • Облыстық семинарда төмендегі мұғалімдер өз іс-тәжірибелерімен бөлісті 
  • Жадагаева Ардақ – қазақ тілі мен әдебиеті пән мұғалімі 
  • Жанысбаева Асель – орыс тілі мен әдебиеті пән мұғалімі 
  • Тлекеева Меруерт – бастауыш сынып мұғалімі 
  • Толумбекова Салтанат – география пән мұғалімі 
  • Касенова Асель – бастауыш сынып мұғалімі. 




Инновационные образовательные технологии как средство формирования и развития функциональной грамотности обучающихся на уроках русского языка и литературы . Орыс тілі мен әдебиеті пән мұғалімі Омаркулова Айжан Асылхановна 



2023-2024 оқу жылындағы желтоқсан   айындағы  әдістемелік күннің   қорытындысы


     Оқу  жылының басында  №1 педагогикалық кеңестің шешімімен төмендегі тәжірибелі мұғалімдер мектепішілік шығармашылық топ мүшелері болып бекітілді.

1. А.Жанысбаева –  орыс тілі мен әдебиеті пән мұғалімі;

2.   А.Жадагаева   – қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

3. Ж.Айдарбекова  – бастауыш сынып мұғалімі;

4. А.Казиханова  – ағылшын тілі пән мұғалімі;

5. К.Немасипова  – тарих пәнінің мұғалімі;

6. Р.Казибаева  – математика   пәнінің мұғалімі;

7. С.Байгапалова  – математика пәнінің мұғалімі;

8. Д.Ноканова  – химия пәнінің мұғалімі;

9. А.Уразаева  – бастауыш сынып мұғалімі 

      Жоспар бойынша күзгі демалыста мұғалімдермен іс-тәжірибе алмасу жүргізілді. 

     Мұғалімдерге арналған электронды   портфолио  жасау туралы директордың әдістеме жөніндегі орынбасары Г.Чонбаева түсіндіріп өтті. Гугл  сайт арқылы қалай жасау керектігін  информатика пән мұғалімі Уразымбетов Алібек айтып өтті.     Бастауыш сынып мұғалімдері Қожабекова Үміт пен АйдарбековаЖания  мұғалімдерге «БЖБ,ТЖБ –ны дұрыс ұйымдастыру» тақырыбында нұсқаулық жүргізді.  Мұғалімдерге күнделікті сабақта қалыптастырушы  бағалау тапысрмаларын алып отыру керекті айтылды.  Бағалауға арналған тапысрмаларды жабық және ашық тапсырмалар құрастыру керектігі  және оны қалай құрастыру керектігі түсіндірілді. 

Химия пән мұғалімі Ноканова Даметкен»Оқыту үшін бағалау жәнеоқуды бағалау» тақырыбында   түсіндіріп өтті. 

  • Білім алушыларды бағалау мақсаттары;
  • Критериалды бағалау сипаттамасы
  • Критериалды бағалауды жүйелеу
  • Практикалық зерттеу жұмыстары
  • Менің тәжірибелерімнен

Жоғарыдағы бөлімдер бойынша тоқталып, өз іс-тәжірибесімен бөлісті.


     Бастауыш сынып мұғалімі Тлекеева Меруерт 4 г сынып оқушыларымен әдебиеттік оқу   пәнінен «Атакәсіп» тақырыбында сабақ өткізді.  М.Телекеева бұл сабағын облыстық семинарда көрсетіп, өз іс-тәжірибесімен бөліскен болатын. Сабағында «Мен сені көремін, естимін, ойлаймын,жүрешімдесің» әдісі бойынша психологиялық ахуал тудырды. Жаңа сабақты түсіндіріп өтті. Өзіндік жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі арқылы берліді. Оқушылармен «Ұшқыш» ойыны арқылы сұрақтарға жауап берді. Сергіту сәті «Менің кәсібім» әдісі арқылы жүргізілді. «Попкорн» әдісі арқылы оқушылар сөз тіркесін тапты. Әр тапсырмаға дескриптор беріліп. Оқушылар бағаланып отырды. Жаңа тақырып бойынша тест жұмысы беріліп , сабақты бекітті. Сабақ өз дейгейінде өткізілді. Уақыт жеткілікті болды.


       Қазақ тілі мен әдебиеті пән мұғалімі Жадагаева Ардақ 8 сынып оқушыларымен әдебиет пәнінен «Ш.Құдайбердіұлының Еңлік-Кебек» поэмасы бойынша облыста  өткізген   ашық сабағын көрсетті. Сабақ «Жасанды интелект» әдісі арқылы Шәкәрімнің айтқан сөздері тыңдады. «Құпия сұрақ» әдісі бойынша үй жұмысы сұралды. Жұптық жұмыс  суреттерден оқиға желісіндегі қара сөздерді  поэмадан тапты. Дәптермен жұмыс композициялық талдау жасалды. Топтық жұмыс Поэмада көрініс тапқан салт – дәстүрлерге SWOT   талдау жасады. «Әдеби кейіпкер куәлігі» арқылы кері байланыс жүргізілді.Орыс тілі мен әдебиеті пән мұғалімі Жанысбаева Асель 8 сынып оқушыларымен орыс тілі пәнінен «Герои – космонавты  Республики Казахстан» тақырыбын ашық сабақ көрсетті. Топтық жұмыс жүргізілді. Жаңа тақырып бойынша  мәтін тыңдады.  Жазбаша жұмыс, «Горячий стул» әдістері бойынша жұмыстар жүргізілді.

Математика пән мұғалімі Сериков Нұрдаулет 9 сынып оқушыларымен  «Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогессияның п-ші мүшесінің формуласы» тақырыбында аудандық cеминардағы  ашық сабағынан көрініс. Мұғалім оқушыларға ақ қағаз таратып , ұшақ жасауға тапсырма берді. Осы арқылы бір –біріне тілек айтып, топтарға бірікті.   Үй жұмысы тексерілді.  Жаңа тақырып түсіндіріліп, тақырып бойынша есептер шығарды. Сергіту сәтіне приамида құрастырды. Кері байланыс «Сөйлемді аяқтау» әдісі арқылы жүргізілді.

Директордың әдістеме жөніндегі орынбасары   Г.Чонбаева мұғалімдерді қысқа мерзімді жоспар жасау үлгісімен таныстырып өтті.

   ҚРБҒМ №130 бұйрығына енген № 382 бұйрықтың 6 қосымшасымен таныстырып өтті. 

       Қаңтар айында серіктес мектептерге әдістемелік көмек көрсетілді. Олар: Шорманов  , Талдыбұлақ, Таутүрген атындағы орта мектептері. Тақырыбы: «Коучинг. Lesson study  әдісін  сабақта қолданудың тиімділігі».  Мектеп тренері Омаркулова Айжан Асылхановна серіктес мектептерге зерттеу сабақтарын ұйымдастыру  туралы түсіндірме жұмысын жүргізді. 

Таутүрген орта мектебі 

Шорманов атындағы орта мектебі



Талдыбұлақ атындағы орта мектебі



Қаңтар айында «Үздік сабақ» байқауы өткізілді. «Үздік сабақ» байқауына әр бірлестіктегі сарапшы,зерттеуші мұғалімдер қатысты. Бағалау қорытындысы төмендегідей:

Мұғалімнің аты - жөні

Бастауыш  сынып     мұғалімдері  бойынша 

Жоғары сынып бойынша

1

Бейсебаева Динара

Орыс тілі мен әдебиеті пән мұғалімі

Қатысқаны үшін


2

Умбеталлина Гулшат

Бастауыш сынып мұғалімі

Номинация

SMART


3

Алимсеитова Орал

Бастауыш сынып мұғалімі

І орын


4

Хапсемет Айгерим

Биология пән мұғалімі


ІІІ орын

5

Алимжанова  Бану

Химия пән мұғалімі


І орын

6

Лазгиева Залина

Қазақ тілі мен әдебиеті пән мұғалімі


ІІІ орын

7

Илющенко Алеся

Ағылшын тілі пән мұғалімі


Қатысқаны үшін

8

Кудайберген Айдана

Ағылшын тілі пән мұғалімі


ІІ орын

9

Қайрат Орал

Физика пән мұғалімі


Номинация

IT сабақ

10

Байтулакова Айкенже

Тарих пән мұғалімі


ІІ орын

11

Турап Ақерке

Ағылшын тілі пән мұғалімі

Номинация

«Үздік жаңашыл сабақ


12

Тлекеева Меруерт

Бастауыш сынып мұғалімі

Бас жүлде


13

Мингжонова Камшат

Бастауыш сынып мұғалімі

ІІІ орын


14

Жартыбекова Мира

Бастауыш сынып мұғалімі

ІІ орын


15

Райханова Жұлдыз

Қазақ тілі мен әдебиеті пән мұғалімі


І орын



  Ақпан айында математик,физика, информатика пән бірлестігінің ұйымдастыруымен   «Мұғалім өз білімін жетілдіру үшін қандай әдіс-тәсілдерді пайдалану керек?» тақырыбында семинар ұйымдастырды. Семинарда математика пән мұғалімдері ҚМЖ жоспар жазуда нені ескеру керектігі айтылды. Информатика , физика пән мұғалімдері сабақтағы тиімді платфомалар туралы түсіндіріп өтті.

]]>
admin Tue, 04 Jun 2024 12:38:57 +0600
«Мүғалім тәжірибесіндегі зерттеу» тақырыбында жүргізілген мектепішілік курсқа есеп Курсты жүргізген ағылшын тілі пәні мұғалімі : Коштаева Замира Амановна http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/281-malm-tzhribesndeg-zertteu-tayrybynda-zhrgzlgen-mektepshlk-kursa-esep-kursty-zhrgzgen-aylshyn-tl-pn-malm-koshtaeva-zamira-amanovna.html http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/281-malm-tzhribesndeg-zertteu-tayrybynda-zhrgzlgen-mektepshlk-kursa-esep-kursty-zhrgzgen-aylshyn-tl-pn-malm-koshtaeva-zamira-amanovna.html ]]> «Мүғалім тәжірибесіндегі зерттеу»   тақырыбында жүргізілген мектепішілік курсқа есеп

Курсты жүргізген ағылшын тілі пәні мұғалімі : Коштаева Замира Амановна

       "Мұғалімнің тәжірибесіндегі зерттеулер" мектепішілік курсының білім беру бағдарламасы (бұдан әрі – Бағдарлама) Сабақты зерттеу және іс-әрекеттегі зерттеу тәсілдерін пайдаланудағы мұғалімнің кәсіби даму процесін реттейді. 

     Бағдарлама педагогтердің өзара оқытуы есебінен сабақ сапасын жетілдіруге бағытталған.  Осы бағдарламадағы қосымшаға сәйкес мұғалімдерді оқыту курсының ұзақтығы 80 академиялық сағатты құрайды. 

 Бағдарламаның мақсаттары мен міндеттері 

    Бағдарламаның мақсаты: сабақты зерттеу және іс-әрекеттегі зерттеу тәсілдерін іске асыру шеңберінде мұғалімнің зерттеу дағдыларын дамытуға жәрдемдесу.

   Бағдарламаның Міндеттері: 

1) оқушыларды оқыту мен оқыту нәтижелерін жетілдіру үшін Сабақты зерттеу және Іс-әрекеттегі зерттеу технологиясын зерттеу; 

Бағдарламадан күтілетін нәтижелер: 

Мұғалімдер біледі: 

1) Оқушыларды оқыту мен оқыту нәтижелерін жетілдіру үшін Сабақты зерттеу және іс-әрекеттегі зерттеу тәсілдерін білу және түсіну; 

2) сабақ беру әдістемесін жетілдіру және мектеп мәдениетін дамыту үшін Сабақты зерттеу және іс-әрекетті зерттеу тәсілдерін қолдану. 

Бағдарламаның құрылымы мен мазмұны 

    Бағдарламаның мазмұны сабақты бірлесіп жоспарлау процесін, сабақты бақылау тәсілдерін және одан әрі Сабақты зерттеу мен іс-әрекеттегі зерттеудің нәтижелерін талдауды қамтиды. 

Бағдарламаның оқу-әдістемелік кешені мыналарды қамтиды:

1) Мұғалімнің кәсіби даму бағдарламасы; 

2) Мұғалімге арналған жетекшілік; 

3) Мектеп жаттықтырушысына арналған жетекшілік;

 4) Үлестірме материалдар мен презентациялар. 

Тыңдаушылар аптасына бір рет 4 академиялық сағат бойы білім алады.  Курстың теориялық аспектілерін зерделегеннен кейін тәсілдерді іске асырудың практикалық жолдары қарастырылады. Курс аяқталғаннан кейін тыңдаушылар Сабақты зерттеу бойынша рефлексивті есепті және әрекеттегі зерттеу бойынша аналитикалық есепті тапсырады


Рефлексивті есеп мазмұны (1500 сөз): 

• Сабақты зерттеу барысында байқалған оқушылардың білімін талдау (олар білім, білік дағдыларына қалай қалыптасады); 

• Сабақтарға дейін, кезінде және одан кейін өткізілген іс-шаралардың тиімділігін талдау; 

• Сабақты зерттеу жоспары (түсіндірмені қоса алғанда 250 сөз). Рефлексивті есеп мазмұны (1500 сөз): 

• Іс-әрекеттегі зерттеу кезеңдерін түсіндіру және зерттеудің әрбір кезеңі шеңберінде жүргізілген іс-шараларды талдау. 

• ерттеу нәтижелерін бағалау және әрі қарайғы әрекеттерді жоспарлау; • Іс-шаралар жоспары, Іс-әрекеттегі зерттеу шеңберінде (түсіндірмелерді қоса алғанда 250 сөз)


Мектебімізде  қараша - сәуір айы              аралығында курс жүргізу ұйымдастырылды. Курсқа жалпы 11   мұғалім қатысып  Сабақты зерттеу және іс әрекетті зерттеу бойынша толық  теориялық  мағлұмат   алды. Аптасына сабақ екі күнге   яғни 2  сағат онлайн сейсенбі күні, 2  сағат оффлайн сәрсенбі күнге қойылды. Сабаққа мұғалімдер толық қатысып отырды.   Сабақта мұғалімдерге топтық , жұптық, жеке жұмыстарды қалай тиімді ұйымдастыруға болатыны жайында, зерттеу сұрағын қалай құрастыру қажет, нені негізге алу керектігі жайлы айтылды. Бірнеше сабақ мұғалімдер зерттеу сұрақтарын құрастырып үйренді.

 Теориялық білімді алғаннан соң, мұғалімдерді топтарға бөліп Сабақты зерттеу жұмысы басталды . Ал іс әрекетті зерттеу жұмысын мұғалімдер өз зеріттеу сұрақтары бойынша үш немесе бес сабаққа жоспарлап жұмыстарын жасап аяқтады.

Жалпы   мұғалімдерді  3топқа бөлдім. Әр топ өз зерттеу сұрақтарымен таныстырып, жұмыс жоспарын құрды. Соның ішінде бір топ қана өз жұмысын сәтті аяқтап есептерін өткізді.

Іс әрекетті зерттеу жұмысы бойынша жұмыс жоспарларымен таныстырып, тәжірибе уақытында үш сабақты өткізуді ұйғардық. Мұғалімдер жұмыстарын сәтті аяқтады. Алайда бірненше мұғалім әлі де осы зерттеу бойынша жұмыс жасауға қиналатындарын ескертті. Бұл аталған мұғалімдермен келесі оқу жылында қайта жұмыс жасалатынын ескерттім.

Төмендегі тізімдегі мұғалімдермен келесі оқу жылы қайта жұмыс жасалады

 Тұрап А. Байтуова Айнаш, Абдикулова Камшат, Байтуова Салтанат, Хапсемет Айгерім, Нургожаева Биғайша

Келесі оқу жылына болжамды жоспар:

Курстың тәжірибе кезеңінде қиналған мұғалімдермен қайта жұмыс жасау

Жаңа оқу жылында жаңа топ құру (12 мұғалім)

Екінші жарты жылдықта іс тәжірибемен аудандық көлемде бөлісу.

]]>
admin Tue, 04 Jun 2024 12:36:22 +0600
«Қ.Орымбетов атындағы орта мектеп» КММ-нің 2023-2024 оқу жылындағы тарих-география пән бірлестігінің жылдық есебі http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/275-orymbetov-atynday-orta-mektep-kmm-n-2023-2024-ou-zhylynday-tarih-geografija-pn-brlestgn-zhyldy-eseb.html http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/275-orymbetov-atynday-orta-mektep-kmm-n-2023-2024-ou-zhylynday-tarih-geografija-pn-brlestgn-zhyldy-eseb.html ]]> «Қ.Орымбетов атындағы орта мектеп» КММ-нің

2023-2024 оқу жылындағы 

тарих-география пән бірлестігінің жылдық есебі

2023-2024 оқу жылының басында өткен оқу жылына сараптама жұмыстары жасалып, бірлестік отырысы өткізілді.  Отырыста жаңа оқу жылының жоспары талқыланып, әр пән мұғаліміне  апталық сағат жүктемесі беріліп, барлық бірлестік мүшелері нұсқау хатпен танысты. Ондағы өзгерістерді қарастырып, осы нұсқау хаттың негізінде күнтізбелік-тақырыптық жоспар құрылып, бекітілді.

Ағымдағы оқу жылына “Тарих, география пәнінде оқушылардың танымдық қабілеттерін дамыту- білім сапасын арттыру жолы”  тақырыбында   жылдық жоспар құрылып, іс жүзіне асты. 

        Биылғы 2023-2024 оқу жылында ӘБ –те  10  мұғалім жұмыс жасады. Оның ішінде: Раджапов Мансур, Амангелді Темірлан – жас мамандар. 


Мұға

лім саны 

Білімі 

Біліктілік санаты 

Жоға

ры 

Арнау

лы орта 

Аяқталмаған жоғары 

Педагог-сарапшы 

Педагог-модератор 

І

 санат

ты 

ІІ санатты 

Санаты жоқ

10

10

-

-

 4

4

-

-

2

Жылдың басынан  әдістемелік бірлестікте 5 отырыс өткізілді, онда әр түрлі сұрақтар қаралып, шешімдер  қабылданды. Әдістемелік отырыста пән апталығы, пәндік олимпиада материалдарын дайындау, озық іс-тәжірибе мектебімен танысу, ашық сабақтардың жоспары, дарынды оқушылармен жұмыс, педоқулары тақырыбы, аттестация, курстары жайында және басқа да атқарылатын жұмыстар туралы қаралып, есебі тыңдалып, пікір алмасып, талқыланды.

Тарих-география пәндерінің білім сапасының көрсеткіші:

сыныптар

Жараты

лыстану

Қазақстан тарихы 


Дүниежүзі тарихы

Геогра

фия

Құқық

негіздері


1

5 А

68

68

72



2

5 Ә

92

85

88



3

5 Б

75

75

75



4

5 В

73

69

69



5

5 Г

57

73

73



6

5 Д

86

68

68



7

76

84

92



8

6 Ә

84

80

84



9

6 Б

80

76

88



10

6 В

62

66

68



11

6 Г

60

68

68



12

6 Д

59

66

70



13

6 Е

74

55

57



14

7 А


59

68

63


15

7 Ә


76

76

80


16

7 Б


73

73

69


17

7 В


72

77

68


18

7 Г


76

76

57


19

7 Д


73

66

66


20

8 А


62

62

59


21

8 Ә


61

73

61


22

8 Б


60

66

66


23

8 В


62

62

66


24

8 Г


64

67

60


25

8 Д


66

66

61


26

9 А


57

57

52


27

9 Ә


70

70

66


28

9 Б


64

64

56


29

9 В


52

52

52


30

9 Г


53

53

53


31

9 Д


70

70

70


32

10 А


70

70

64

76

33

10 Ә


76

76

76

80

34

10 Б


66

66

66

75

35

10 В


85

100

100

100

36

11А


78

94

78

89

37

11 Ә


66

71

71

71

38

11Б


100

100

100

100


 

                     



 



 


 

 


      Бірлестік пән мұғалімдері мектепішілік, аудандық және облыстық іс-шараларға қатысып, өздерінің іс-тәжірибелерімен бөлісіп отырды. 

      Әр ай сайын мектеп әкімшілігі ұйымдастырған «Аптадан-аптаға» айдары бойынша    мектепішілік семинарларға түрлі тақырыптарда іс-тәжірибелерімен бөлісу мақсатында  мұғалімдеріміз қатысып отырды. 

   Мектепішілік барлық іс-шараларға ұстаздарымыз белсенді қатысып отырды.

Мектепішілік тамыз конференциясына тарих пәніннің мұғалімі Мухтарова Ольга «2023-2024 оқу жылының ерекшеліктері» және география пән мұғалімі Толумбекова Салтанат «География пәнінен функционалдық сауаттылықты арттыруға арналған тапсырмалар» тақырыбында іс- тәжірибесімен бөлісті.


  


«Орыс тілі мен әдебиеті пән бірлестігі» ұйымдастырған «Золотая Осень» байқауына  Мухтарова Ольга мен Амангелді Темірлан қатысып, 3 орынды иеленді:

  

  • «Жас мамандар»  апталығында бірлестігіміздің жас мамандары Раджапов Мансур мен Амангелді Темірлан ашық сабақтарын көрсетті:

 

  • «Білім.Еңбек. Өнер» бірлестігінің «Жаңа форматтағы мұғалім» тақырыбындағы семинарға қатысуы:

  

  • Мектепішілік «Үздік мұғалім» сайысына тарих пән мұғалімі Байтулакова Айкенже қатысып, 2 орынды иеленді. 

            Аудандық түрлі тақырыптардағы іс-шараларға қатысып, өз іс-тәжірибелерімен бөлісіп отырды. 

География пән мұғалімі С.Толумбекова   аудандық «Әділетті Қазақстан: Сапалы Білім.Адал Ұрпақ. Табысты Ұлт. Білім беру технологиялары» атты тамыз кеңесінде өз іс- тәжірибесімен бөлісті.

 

•        «Балтабай орта мектеп» КММ-де   өткен «PISA тапсырмаларын сабаққа енгізудің креативті әдіс-тәсілдері» тақырыбындағы аудандық семинарда іс-тәжірибемен бөлісті;

 

•        «Мұғалімнің кәсіби шеберлігінің басты кепілі- білім сапасы» тақырыбындағы аудандық географтардың семинарында С.Толумбекова  «Д.Қонаев орта мектеп» КММ-нің география пән мұғалімі Сейдуллаев Жұмабаймен  бірлескен жұмыс көрсетті.


 

«Lesson Study»  бойынша «Тәжірибедегі зерттеу үрдісінің бір көрінісі» семинарында тарих пән мұғалімі Немасипова Камшат пен география пән мұғалімі Толумбекова Салтанат ықшам сабақ көрсетті.

 

 

•        Аудандық «Үздік сынып жетекші 2024» байқауына география пән мұғалімі Толумбекова Салтанат қатысып, 3 жүлделі орынды иеленді:

 


  Сонымен қатар, облыстық деңгейде де түрлі іс-шараларға қатысты:

•        «Инновациялық зерттеулер: оқу мен тәрбие үдерістеріндегі эволюция» тақырыбындағы облыстық семинарда «Ұлттық құндылықтарға негізделген Өркендеу жобасы» бойынша іс-тәжірибемен география пән мұғалімі Толумбекова Салтанат  бөлісті:

 

•        «Тағылым» ассоциациясының облыстық семинарында «Өркендеу» жобасы аясында «Жас ұрпақтың бойына отбасылық құндылықтарды қалыптыстыру мен дамыту» тақырыбы бойынша география пән мұғалімі Толумбекова Салтанат жобаны қорғады:

 

•        География пән мұғалімі  Толумбекова Салтанат «Жаратылыстану сауаттылығы бойынша үш дағдыны қалыптастыру – функционалдық сауаттылықты» арттыру нәтижесі тақырыбындағы облыстық семинар тренингте «Дүниежүзінің саяси картасы. Елдердің саяси типологиясы» тақырыбы бойынша сабақ көрсетіп, Алғыс хатпен марапатталды:

  

  • «Lesson Study 2024» олипиадасына тарих пән мұғалімі Мухтарова Ольга қатысып, 1 орынды иеленді. 

 

  • Тарих пән мұғалімі Амангелді Темірлан воллейбол, баскетбол спорттық жарыстарға қатысып, жүлделі орындарға ие болды.

 

                                      

 

  • «Тәжірибедегі зерттеу үрдісісінің бір көрінісі» атты кітапшада тарих пән мұғалімі Немасипова Камашат, география пән мұғалімі Жетесова Айнұр, география пән мұғалімі Толумбекова Салтанат мақала жариялады. 

 


2024 жылдың 8-18 сәуір    аралығында «Туған өлкем  - туған тарих қазынам!» тақырыбында тарих – география әдістемелік бірлестігінің онкүндігі өтті.  8 сәуір күні мектеп дәлізі безендіріліп, онкүндіктің ашылуы өткізілді. 

 


 



    Онкүндіктің алғашқы күнінде 5-11 сынып оқушылары «Ауылым   - алтын бесігім!» жобасы бойынша жеребе таңдап алып, өздерінің көшелерін таңдап алды. Өлкетану бойынша жобаның мақсатымен таныстырылып, бағалау критерийлері ұсынылды. 

 

 Әр күні үлкен қоңырауда «Көңілді қоңырау» өткізіліп, мектеп ұжымы мен оқушыларға жақсы көңіл-күй сыйлап отырылды, өткізілген іс-шара әлеуметтік желіде жарияланып отырылды.

 



           09.04.  күні тарих пән мұғалімі Амангелді Темірлан  5 «Б» сынып оқушыларымен «Рим ежелгі дүниенің ең қуатты империясына қалай айналды?» тақырыбында ашық сабақ көрсетті. Сабақ барысында түрлі әдіс тәсілдер қолданылды.Жаңа тақырыпқа байланысты бейнежазба көрсетіп, талдатты. Рим империясы туралы оқушылар көптеген мағлұмат алды. Сабақтың мақсатына жетті, тапсырмалары жақсы құрастырылған. Оқушылар белсене қатысып, көптеген қызықты білім ала алды. 

 

    09.04   күні Жетесова Айнұр 8 «А» сынып оқушыларымен «Ауылшаруашылық, және өнеркәсіптік өндірісті, қызмет көрсету аясын ұйымдастыру түрлері» тақырыбында ашық сабақ өткізді. Үй тапсырмасын бекіту үшін «Банкомат» ойыны арқылы үй тапсырмасын пысықтады.  Оқушыларды топқа бөліп, ПОПС әдісі  бойынша топтық жұмыс жасатты. Тақырыпқа байланысты бейнежазба көрсетіп, «Ойлан, Жұптас, Бөліс» әдісі арқылы пікір алмасты. Сәйкестендіру жеке жұмысын және  картамен жұмысты жасатып, «SWOT» талдау арқылы «Менің ауылымдағы шаруашылық салаларын» талдатты.  Падлет тақтасын қолданып, «Телефонға хабарлама қалдыру» әдісі арқылы кері байланыс орнатты. Сабақтың мақсатына жетіп, оқушылар берілген дескриптор арқылы бағаланып отырылды.

 

      10.04. күні  Нурбаева Лаззат 11 «А» сынып оқушыларымен    «Мектептегі білім беру ежелгі заманнан бүгінгі күнге дейін» тақырыбында ашық сабақ өтті. Сабақ барысында түрлі әдіс тәсілдер қолданылды. Сабақтың тақырыбын ашу үшін   ұлы ақын Абай Құнанбаевтың қара сөзін   пайдаланды.  «Білім» терминінің мағынасын талқылай отырып, ұлы ғұламалырдың нақыл сөздерінің мағынасын ашты.Топпен «Ойлаңыз-Бірігіңіз-Бөлісу» мәтінмен жұмыс жасап, әр түрлі елдердегі мектеп білімінің дамуы туралы ой –картасын жасады.Қоғамда болып жатқан қандай згерістер мектеп білімінің дамуына әсер етеді? сұрағын «SWOT» әдіс арқылы талдап шықты.  Оқушылар сабақ барысында түрлі елдердегі мектеп моделі туралы білімдерін толықтырды. Оқу мақсатына жете білді, оқушылар белсене қатысып, өз ойларын жеткізе білді. Сонымен қатар мұғалім «Мозайка», «Попс формуласы» әдістерін қолданып, оқушылар бағаланып отырды. «ҚҚҚ» әдісі арқылы кері байланыс орнатты. 

 

 11.04. күні Раджапов Мансур «Шоқан Уәлиханов  - алғашқы қазақ ғалымы» тақырыбында 7 «Ә» сынып оқушыларымен ашық сабақ көрсетті. Сыныптың психологиялық ахуалын жақсартып алып, үй тапсырмасын пысықтады. Ұлттық құндылықтарға байланысты  салт-дәстүр, бата түрлерін атап, көрсетті.   Оқушылардың тақырыпқа қызығушылығын ояту үшін бастапқы ынталандырушы материал ретінде «Шоқан Уәлиханов» жайлы жазылған түрлі ойшылдардың сөздерін оқып, бірнеше сұрақтар бойынша талдау жасатты. «Шоқан Уәлиханов» туралы   дерекпен танысып, «Time Line» уақыт сызығын құру арқылы деректерге талдау жасатты. Тарихи тұлғаға -   Шоқанға  мінездеме берді. Сабақтың мақсатына толық жетіп, оқушылардың әр тапсырманың орындалуын бағалап отырды. 

 

      Сәуірдің 12-сі   күні Немасипова Камшат 8 «А» сынып оқушыларымен «XX ғасырдағы 20-30 жылдарындағы қазақ өнерінің дамуы» тақырыбы бойынша ашық сабақ өткізді. Сабақтың тақырыбын ашу барысында Әміре Қашаубаев пен Қажымұған Мұңайтпасұлының еңбектерін айтып, сұрақтарға жауап алды. Қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін берілген дескриптор бойынша талдап шықты. «Ұшқыр ой» жұптық тест тапсырмасын орындатты. Әміре Қашаубаев пен Қажымұқан Мұңайтпасовтың қоғамдық санаға тигізетін әсерін бейнежазбадағы мәліметтерді пайдаланып, талдап шықты. Барлық оқушылар белсене қатысып, тест жұмысы аяқталғаннан кейін әр оқушының қанша сұраққа дұрыс, ал қанша сұраққа қате жауап бергені интербелсенді тақта арқылы талқылады және бағаланды. 

 

      12.04. күні география пән мұғалімі Толумбекова Салтанат 7 «Ә» сыныбымен «Инфрақұрылым. Көліктік инфрақұрылым» тақырыбы бойынша ашық сабақ көрсетті. Сабақтың басында оқушылармен сәлемдесіп, ынтымақтастық атмосфера қалыптастырды.  Оқушыларды «Геометриялық пішіндер»  арқылы «Әуе көлігі», «Су көлігі», «Құрлық көлігі» деп 3 топқа бөлді.   Үй тапсырмасын сұрау «Соқыр жеребе» әдісі арқылы тексерілді. Жаңа сабақты бастамас бұрын жетелеуші сұрақтар қойылып, сабақтың мақсаты анықталды. Жасанды интеллект арқылы жаңа тақырып түсіндірілді.  Оқулықпен және «Festisite» арқылы қосымша таратпа материал беріліп,  құрлық түрлеріне «SWOT» талдау жұмыс жасалынды.    Екінші тапсырма бойынша  «Жеке жұмыс» картамен жұмыс болды. «Тарсия»    әдісі арқылы жұптық жұмыс орындалды. Әр тапсырмаға дескриптор құрылып, бағаланып отырылды. Оқушылар өздерін  «Глобус» бағалау параңы арқылы бағалап , «ҚҚҚ» әдісі арқылы кері байланыс берді.

 

      15 сәуір  күні    «Чокан Валиханов  - первый казахский ученый» тақырыбы бойынша Ольга Мухтарова 7 «Д» сынып оқушыларымен ашық сабақ өткізді. Сабақтың басында ұйымдастыру кезеңін өткізіп, оқушылардан үй тапсырмасын «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы пысықтап, кері байланыс беріп отырды. «Цифравая сетка» таратпа қағазын беріп, берілген сандардың қандай оқиғамен сәйкес келетінін анықтады.  Сабақтың мақсатына жету үшін түрлі әдіс тәсілдерді қолданды. «БББ» кестесі, «4 ақиқат, 1 жалған», интеллектуалды карта, топтық, жеке, жұптық жұмыстарды ұйымдастыра отырып, оқушылардың қызығушылығын арттырды. Әр тапсырмаға дескриптор беріліп отырды, топтық бағалау жүргізілді. 

 

     15.04  күні   география пән мұғалімі Толумбекова Салтанат мектеп ұстаздарымен «Мотивациясы жоғары оқушылармен жұмыс жүргізу жүйесі» тақырыбында семинар практикум өтті. Әр бірлестіктен 2 мұғалім қатысты. Семинардың тақырыбы мен мақсатымен таныстырып, жақсы атмосфералық көңіл-күй орнатты.  Мотивациясы оғары оқушылармен жүргізілетін жұмыстың ретімен таныстырып, өз іс-тәжірибесімен бөлісті. «Көнілі көтеріңкі ұстаздың -  еңбегі де жемісті» ситуациялық сұрақтар қойып, мұғалімдердің ойын тыңдады. Семинар соңында психологиялық тест алып, нәтижесімен таныстырды. Семинарға қатысқан мұғалімдерге алғыс айтып, ризашылығын білдірді.

 


     Тарих пәнінің мұғалімдері Раджапов Мансур мен Амангелді Темірлан 15.04. күні оқушылардан «Рәміздерім- мақтанышым» тақырыбында сұхбат алды. Мемлекеттік рәміздерге байлынысты сұрақтарға мектеп оқушылары жақсы жауап берді.

     16.04. күні Мухтарова Ольга 10-11 сыныптар арасында   «Своя игра» тақырыбында сыныптан тыс сабағын өткізді. 10- 11  сынып оқушылары түгел қатысып өте жақсы көңіл-күймен шықты. «Разминка», «Знаешь ли ты Государственные праздник Казахстана», «Пословицы», «Знаете ли вы исторических деятелей», «Напиши грамотно» , «О чем могут рассказать предметы?» кезеңдері бойынша өткізілді. Оқушылар өте жоғары қызығушылықпен қатысып, белсенділік танытты.

            Сәуір айының 16 күні тарих пәнінің мұғалімі Байтулакова Айкенже 6 «А» сынып оқушыларымен «Есім хан» тақырыбында ашық сабақ көрсетті. Ұйымдастыру кезеңінде оқушылармен сәлемдесіп, даналық сөздер арқылы оқушылардың  қызығушылығын оятты. «Спиннер» ойыны арқылы үй жұмысы тексеріліп, өткен сабақ бойынша бекіту сұрақтары қойылды. Сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбы ашылып, топтық жұмыс жасалынды. Оқушылар Есім хан туралы тың деректер алып, жұптық, жеке, картамен жұмыс орындады.  Әр тапсырмаға дескриптор беріліп, оқушылар өздерін  бағалап отырды. 

         Жетесова Айнұр 17.04. күні 6 сыныптар аралығында «Жаратылыстану жүйрігі» тақырыбы бойынша сыныптан тыс сайыс сабағын ұйымдастырып, өткізді. Сайыс   «Таныстыру»,«Миллион кімге бұйырады?» сұрақ-жауап, «Жұмбақты шешіп көр»,«Адасқан әріптердің орнын тап», «Мықты болсаң тауып көр» картамен жұмыс бөлімдерінен тұрды. Оқушылар өте жоғары қызығушылықпен қатысып, белсенділік танытты. Әділ қазылардың қорытындысы бойынша 6 «В» сыныбы 1 орынды иеленді.

 

       «Ер мен елдің жеңісі» тақырыбы бойынша 9 сыныптар арасында  тарих пән мұғалімдері Немасипова Камшат пен Байтулакова Айкенже  сыныптан тыс интеллектуалды ойынды сәуір айының   17 күні өтті.  Ойын 4 кезеңнен тұрды: «Таныстыру, Бейнемәтінмен жұмыс, тест және тұлғаны тану».  Сабақ барысында түрлі әдіс-тәсілдер қолданды, оқушылармен психологиялық ойын ойнап, түрлі ситуациялық жағдайдан шығу жолдарын ұсынды. Еліміздің батырлары, олардың өміржолы, еңбектері туралы деректермен жұмыс жасатты. Оқушылар өте белсенді қатысып, марапатталды.

       18.04. күні Нурбаева Лаззат 10 «А» сынып оқушыларымен   «Менің ойларым, армандарым, үміттерім!» тақырыбында сыныптан тыс сабақ ұйымдастырылды. Сабақты Ж.Аймауытовтың эпиграфымен бастап, психогеометриялық тест алып, нәтижесімен таныстырды. «Кім көп біледі?», «Ең жақсы», «Мамандық таңдау» кезеңдері бойынша сабақ өтіліп, «Мадақтау сэндвичі» арқылы өзара бағалады. Рефлексия пирамидасымен кері байланыс беріп, сабақтың өте керемет өткені, қызықты мәлімет алғандары туралы айтып, мұғалімге алғыстарын білдірді.

 


        «Ауылым – алтын бесігім» тақырыбы  аясында  5-10 сынып оқушылары ауылымыздың көше тауларының тарихымен, қазіргі таңдағы өзгерістері бойынша жобаны қорғады.   Жобаның мақсаты: Оқушылардың шығармашылығын дамытып, ғылымғағ білімге деген қызығушылығын арттыру, патриоттық сезімді қалыптастыру. Өлке дамуының маңызды кезеңдерін анықтайды. Жобамыз төмендегі критерийлер арқылы бағаланды:  

  • Шығармашылық кабілеті;
  • Ғылыми ойлауы;
  • Қолданылатын әдістердің тиімділігі;
  • Тақырыпты ашу дәрежесі;
  • Шеберлік шешендік, ұсынылатын материалдың сапасы, айқындылығы.

   Онкүндіктің алғашқы күнінде 5-10 сыныптар жеребе арқылы көше атауларын таңдап алды. 

1. А. Мәлкеев көшесі – 5 А

2.Қ.Орымбетов көшесі 6 Г, 10 Ә

3.А.Тастанбекова көшесі – 5 В, 9 Б

4.Р.Тоқатаев көшесі – 7 Г, 10 Б

5.Қ.Жаманғараев көшесі  - 5 Ә, 8 Ә

6.Т.Рысқұлов көшесі  - 5 Г, 10 А

7.О.Жандосов көшесі  - 7 В, 8 Г

8.Боранбай көшесі – 7 Д, 9Д

9.Б.Амрин көшесі   - 7 А

10.Н.Мандиев көшесі – 5Д, 8 Д

11.Ж.Маткаримов көшесі – 7 Ә

12.Н.Малгелдиев  көшесі   - 6 А, 9 Ә

13.Абай көшесі – 6 Б

14.Жакен көшесі – 5 Б, 9 А

15.Тектібай Шәріп көшесі  - 6 Д, 8 А

16.С.Гайкович көшесі – 6 Е, 9 В

17.М. Бүркітбай көшесі  - 6 Ә, 9 Г

18. С.Білдебай көшесі  - 8В

19.Б.Құрманбаев көшесі – 7 Б

   Оқушылар өздеріне берілген тапсырманы өте жақсы орындап келген, альбом, презентация, постер, буклеттер жасап, нағыз ауылымыздың патриоттары екенін дәлелдеді.   Оқушыларды мадақтап, тиесілі орындары берілді:

  • 5 сыныптар арасында 1 орынды – 5 Ә, 2 орынды – 5 В, 3 орынды -5 Г;
  • 6 сыныптар арасында 1 орынды – 6 Ә, 2 орынды – 6 Е,6 Г, 3 орынды -  6 А, Д;
  • 7 сыныптар арасында 1 орынды -7 В, 2 орынды – 7Д, 3 орынды -7 Б;    
  • 8  сыныптар арасында 1 орынды – 8 Б, 2 орынды -8 Ә; 3 орынды  - 8 Г
  • 10 сыныптардан 10 Ә сыныбы 1-орынды иеленді.

 

         2023-2024 оқу жылында тарих-география пәндері бойынша оқушыларымыз түрлі олимпиадаларға қатысып, жүлделі орындарға ие болды. 

  • Қазан айында 8 «Б» сынып оқушысы сынып оқушысы Сабит Асет 7-8 сыныптар арасында география пәнінен ұйымдастырылған «Ұлттық олимпиадаға» қатысып, 1 орынды иеленіп, облыстық кезеңге жолдама алды. «Ұлттық олимпиаданың» облыстық кезеңінен жүлделі 3 орынды иеленді. 8 сыныптар арасында пәндік олимпиаданың мектепішілік олимпиададан 1 орынды иеленіп, аудандық кезеңге жолдама алды. Аудандық кезеңнен жүлделі 2 орынды иеленді.

 

  • Жалпы білім беретін пәндер бойынша Республикалық «Дарын» ғылыми жобасының сайысының аудандық кезеңінен  сынып оқушысы Жақсыбай Шынар 3 дәрежелі дипломға ие болды.
  • «Менің кіші Отаным» сайысы бойынша  сынып оқушысы Жақсыбай Шынар 3 дәрежелі дипломға ие болды.

  


  • «Абай» пәндік олимпиадасының аудандық  кезеңіне  қатысып І дәрежелі дипломдармен марапатталды.

   

 







 
  

Республикалық «Тарих ата» олимпиадасына қатысып, жүлделі орындарға ие болды.

 

  

  

  

  • 9-11 сынып оқушылар арасындағы география  пәні бойынша аудандық олимпиададан  11 «Ә» сынып оқушысы Жұмахан Аяулым  ІІ орын алды.Жетекшісі: Жетесова Айнұр.
  • 9-11 сынып оқушылар арасында тарих пәні бойынша аудандық олимпиададан 11 сынып оқушысы   

  

 
 


2023-2024 оқу жылында тарих пән мұғалімі Амангелді Темірлан 

Тарих пән мұғалімі Мухтарова Ольга  ҚР Оқу Ағарту Министрлігі Біліктілікті арттыру Қазақстандық Өңіраралық Орталығында «Преподавание истории на этапе социальной модернизации общества. Новые подходы в обучении истории в условиях обновления содержания среднего образования» тақырыбында 80 сағаттық курсты оқыды, мерзімі - 07.08- 18.08.2023ж.


 

2024-2025 оқу жылына міндеттеме:

  • Дарынды оқушылармен жұмысты күшейту, аудандық, облыстық, республикалық олимпиадаларға қатыстыру;
  • Ғылыми жұмысты нығайту;
  • Бірлестік мұғалімдерінің аудандық ,облыстық, республикалық семинарларда өз іс-тәжірибелерімен бөлісуіне ықпал жасау;
  • Аудандық деңгейде тарих-география пәндері бойынша семинар өткізу.


Бірлестік жетекшісі:                                            Л. Нурбаева 

]]>
admin Mon, 03 Jun 2024 13:20:11 +0600
Бұлақ көрсең , көзін аш http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/280-bla-krse-kzn-ash.html http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/280-bla-krse-kzn-ash.html ]]> Алтын алма, білім ал







Аудандық "Бастау" олимпиадасынан 3-орын иегерлері

4"Г" сынып оқушысы

Ержан Жанель Азатқызы

3”Ә” сынып оқушысы

Бастауова Бақыт

2 “В” сынып оқушысы

Қайранбай Ахмет

Математика пәнінен «Алтын сақа» олимпиадасының аудандық кезеңінің 1 дәрежелі диплом иегерлері 



]]>
admin Mon, 03 Jun 2024 12:27:43 +0600
Дарынды оқушы – ұлт болашағы http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/279-daryndy-oushy-lt-bolashay.html http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/279-daryndy-oushy-lt-bolashay.html ]]> «Алтын сақа» олимпиадасынның аудандық кезеңінен 5 сынып оқушысы Көкенай Айзере мен Мадвакасов Ильяс ІІІ орынды иеленді.Пән мұғалімдері: Казибаева Роза,  Расул Дана 

Дарынды оқушы – ұлт болашағы






Ауданды қ «Сағындырған әндер-ай»  байқауына 8 а сынып оқушысы Сламжан Ақбөпе қатысып, ІІ дәрежелі дипломға ие болды. Пән мұғалімі - Бейсенбаева Жансая 


Аудандық “Қонаев олимпиада 

Жұмақан Аяулым 11 сынып оқушысы – Пән мұғалімі Байтуова Салтанат 


Аудандық      “Қонаев атындағы олимпиада      Қанапия Абдулла 5-сынып оқушысы . Пән мұғалімі - Қазбек Ардақ 


.Аудандық “Қонаев атындағы олимпиада Мүслім Жібек                                        ІІ дәрежелі диплом иеленді.                                         Пән мұғалімі Шеримова Меруерт 


«І Qanat»     республикалық олимпиадасының -Есей Гүлім – 8 сынып оқушысы 



]]>
admin Mon, 03 Jun 2024 11:49:14 +0600
«Математика, физика, информатика» пәндер бірлестігінің 2023-2024 оқу жылы бойынша жылдық есебі http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/265-matematika-fizika-informatika-pnder-brlestgn-2023-2024-ou-zhyly-bojynsha-zhyldy-eseb.html http://orymbetov-enkaz.mektebi.kz/main/265-matematika-fizika-informatika-pnder-brlestgn-2023-2024-ou-zhyly-bojynsha-zhyldy-eseb.html ]]> «Қ. Орымбетов атындпғы орта мектеп» КММ-нің алгебра, геометрия және физика пәнінен білім сапасының мониторингі 2023-2024 оқу жылы

сынып

0 – бақылау

І тоқсан 

ІІ тоқсан

ІІІ тоқсан

ІУ тоқсан

1

7 «Д» алгебра

53

95

53

100

60

100

66

100

60

100

2

7 «Д» геометрия

53

97

53

100

60

100

66

100

60

100

3

5 «Д» математика

54

92

55

100

65

100

65

100

65

100

4

6 «Е»

математика

56

95

59

100

57

100

57

100

57

100


7 «Д» физика

-

-

60

100

60

100

60

100

60

100


8 «Д» физика

52

94

57

100

57

100

57

100

62

100


9 «Д» физика

50

95

50

100

60

100

62

100

63

100


10 «В» физика

57

97

71

100

71

100

85

100

86

100


11 «Б» физика

60

100

100

100

100

100

100

100

100

100



Аталған жұмыс нәтижелері келесі оқу жылындада толықтыра түсемін деп өзіме мақсат қойып отырмын. Қорыта келе педогикалық шеберлігімді шыңдап,үнемі ізденісте болып бұданда жақсы нәтиже көрсетемін. Келесі оқу жылында бұданда жақсы нәтижемен аяқтайым деп ойлаймын.

Қонаев олимпиадасына 5 сынып окушысы Канафия Абдулла , математика пәні мұғалімі Қазбекқызы А. «Тәжірибедегі зерттеу урдісінің бір көрінісі» такырыбында желілік мектептер арасында аудандык семинарға физика пәні мұғалімі Г.Мағзан өз іс тәжрибесімен бөлісті. 


]]>
admin Thu, 30 May 2024 15:45:32 +0600